FILIAŁ POLANA I DOBKA

02.08.2015 r. 9. Niedziela po Trójcy Świętej

 

Hasło

tygodnia:

Komu wiele dano, od tego wiele będzie się żądać, a komu wiele powierzono, od tego więcej będzie się wymagać. Łk 12,48

 

  • W najbliższą niedzielę (9.08.) nabożeństwa spowiednio-komunijne o zwykłych porach. Dobka godz. 8:30 oraz Polana. godz. 10:00

 

  • Do nabycia nowy numer Głosu Parafialnego w cenie 5,00.

 

  • Ustroński oddział PTEw zaprasza na wycieczkę krajoznawcza do Jury Krakowsko-Częstochowskiej, która odbędzie się w sobotę 22 sierpnia br. Szczegóły wyjazdu znajdują się na plakatach, zaś zapisy i wpłaty przyjmowane będą w kancelarii parafialnej w Ustroniu.

 

  • Informacja o wyjeździe do Austrii na obchody 75 rocznicy śmierci Jana Sztwiertni. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle organizuje uroczystości upamiętniające męczeńska śmierć Jana Sztwiertni, wiślańskiego nauczyciela, kompozytora, organistę i dyrygenta pochodzącego z Ustronia. Główne uroczystości odbędą się 19 i 20 września br. w Sankt Georgen oraz na terenie byłego obozu koncentracyjnego w Gusen w Austrii, gdzie zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa. Osoby, które chciałyby pojechać do Austrii na te uroczystości prosimy o kontakt z kancelarią parafialną, gdzie można uzyskać informacje na ten temat. Nocleg ze śniadaniem 34 euro, obiad 14 euro zaś koszt przejazdu przy pełnym autobusie to ok.100 zł bez ubezpieczenia. Można się zapisywać do 10.08.2015 r.

 

  • Z karty żałobnej podajemy:

        - zmarła śp. Emilia Mendrek zd. Czyż, przeżyła 91 lat, zam. Ustroń ul. Boczna 16 (wcześniej ul. Wiślańska). Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 03. sierpnia o godz. 14:00 z Kościoła ap. Mateusza w Polenie na cmentarz w Polanie.

 

Facebook