CMENTARZ PARAFIALNY

**************************************************************

 

 

 

                    

          

 

 

 

 

 

 

              Darmowy licznik odwiedzin

 

 

 

 

FILIAŁY: POLANA I DOBKA

22.10.2017 r. 19. Niedziela po Trójcy Św.

Hasło tygodnia:  Uzdrów mnie, Panie, a będę uzdrowiony, wybaw mnie, a będę wybawiony. Jr 17,14

 

  • W najbliższą niedzielę 29. października rodzinne nabożeństwa spowiednio-komunijne odbywać się będą o stałych porach, godz. 8:30Dobka oraz godz. 10:00 - Polana.

 

  • Zachęcamy do uczestniczenia w obchodach Święta Reformacji w naszej parafii. We wtorek 31. października o godz. 17:00 odbędzie się uroczyste nabożeństwo reformacyjne w kościele ap. Jakuba Starszego, po którym zapraszamy na piknik reformacyjny na placu kościelnym, w czasie którego będzie możliwość posilenia się ciepłą zupą a także skosztowania ogromnego tortu którego nie zabraknie dla nikogo. Zwieńczeniem obchodów święta będzie multimedialny pokaz laserowy „500 lat Reformacji”.

[Pokaz laserowy to nowy rodzaj sztuki, który powstał przez połączenie muzyki z nowoczesnymi technologiami wizualnymi jakim jest światło laserów, różnorodność kolorów, kinetycznych kształtów w technologii 3D. Pokaz to 1000 obrazów ukazujących historię Reformacji, oraz początki chrześcijaństwa,  po współczesność naszego Ewangelickiego Kościoła w Polsce. Treść wizualna jest idealnie zsynchronizowana z muzyką co sprawia, że przenosi publiczność w inny wymiar przeżyć artystycznych i duchowych dotychczas jeszcze nie spotykanych. Na muzykę składają się utwory takich artystów jak : J.S. Bach; A. Vivaldi ; F. Mendelssohn - Bartholdy, W. Kilar ; A. Agricola ; G.F. Telemann. Pokaz trwa ok 45 minut.]

 

  • Pamiątka umarłych (1. listopada): nabożeństwo w kościele Ustroń oraz Polana godz. 9:00, na cmentarzu parafialnym w Ustroniu godz. 15:00

 

  • Zapraszamy do udziału w następujących spotkaniach w Polanie:

- poniedziałek godz. 16:00- Spotkanie modlitewne

- czwartek godz. 19:00 - próba chóru

- piątek godz. 13:45 - próba chórku dziecięcego

         godz. 16:00 nauki konfirmacyjne

         godz. 17:00 spotkanie młodzieży

  • Zachęcamy do wzięcia udziału w charytatywnej akcji „Kromka chleba dla bliźniego”, która trwać będzie do końca października.
  • Trwa coroczna akcja „Prezent pod choinkę”. Szczegóły na plakatach.

 

  • Zapowiedzi:

- Benjamin Glajc, syn Jana i Haliny zd. Mendrok, zam. Cieszyn ul. Rolna, kawaler wyznania E-A, pragnie poślubić Agnieszkę Hławiczkę, córkę Władysława i Grażyny zd. Gaś, zam. Ustroń ul. A. Brody, pannę wyznania E-A. Ślub odbędzie się w najbliższą sobotę 28 października o godz. 12:00 w kościele ap. Jakuba St. w Ustroniu.

 

  • Z karty żałobnej podajemy, że w minionym tyg. pożegnaliśmy:

- śp. Zuzannę Cieślar zd. Śliwka, która przeżyła 93 lata, zam. Goleszów ul. Równa.

- zmarła śp. Zuzanna Makula zd. Wojnar, która przeżyła 87 lat, zam. Goleszów ul. Orzechowa. jej pogrzeb odbędzie się w najbliższy poniedziałek (23.10) o godz. 12:00 w kościele ap. Jakuba St. W Ustroniu.

- zmarła śp. Helena Jakubas zd. Szczugiel, która przeżyła 80 lat, zam. Ustroń os. Manhattan. Jej pogrzeb odbędzie się w najbliższy poniedziałek (23.10) o godz. 14:00 w kościele ewangelickim w Cisownicy.

Facebook