FILIAŁY: POLANA I DOBKA

5. Niedziela po Wielkanocy

 

Hasło tygodnia:

 

Błogosławiony Bóg, który nie odrzucił modlitwy mojej

i nie odmówił mi swej łaski.

Ps 66,20

 

W najbliższy czwartek (25.05.) w Święto Wniebowstąpienia Pańskiego zapraszamy na nabożeństwo do kościoła ap. Mateusza w Ustroniu-Polanie na godz. 17:00

 

W niedzielę (28.05.) zapraszamy na nabożeństwa słowa:

- DOBKA  g. 8:30

- POLANA g. 10:00

- USTROŃ-CENTRUM g. 9:00 (konfirmacja)

 

Zapraszamy do udziału w następujących spotkaniach:

- poniedziałek

godz. 16:00

- Spotkanie modlitewne

- środa

 

godz. 16:30

godz. 18:30

- Godzina biblijna

- spotkanie z Biblią (Ustroń)

- czwartek

- piątek

godz. 19:00

godz. 17:00

- próba chóru

- spotkanie młodzieżowe

 

- W dniach 15-18.06. pragniemy przeżywać Ewangelickie Dni Kościoła. W programie są nabożeństwa, pokazy, koncerty, zwiedzanie, spotkania tematyczne, targi możliwości i wiele innych. W kancelarii parafialnej w Ustroniu przyjmowane są zgłoszenia członków naszej parafii, którzy pragną uczestniczyć w Ewangelickich Dniach Kościoła. Szczegóły znajdują się na plakatach, na naszej stronie internetowej oraz na stronie www.dnikosciola.pl

Koszt uczestnictwa:

A1 – karta uczestnictwa (3 obiady) – 70 zł

A2 – karta uczestnictwa do lat 25 (3 obiady) 50 zł

B1 – karta uczestnictwa (bez obiadów) – 25 zł

B2 – karta uczestnictwa do lat 25 (bez obiadów) – 15 zł.

Karta uczestnictwa obejmuje: identyfikator (będzie uprawniał m.in. w czwartek do przejazdów komunikacją przygotowaną na EDK, daje możliwość pierwszeństwa wejścia na niektóre koncerty, wykłady), program, materiały informacyjne i promocyjne.

 

- Planowany jest wspólny przejazd autokarem na nabożeństwo w Hali pod Dębowcem (17.06. - Bielsko-Biała). Prosimy o wpisywanie się na listy, które znajdują się w kancelariach.

 

- W związku z obchodzonym jubileuszem Reformacji, Narodowy Bank Polski dokona emisji srebrnej monety kolekcjonerskiej (Ag 925) o nazwie: Pięć wieków Reformacji w Polsce. Koszt zakupu jednej sztuki monety o nominale 20 zł wyniesie ok. 220 zł. Zapisy wraz z opłatą przyjmowane są w kancelarii parafialnej do 15 czerwca.

 

- Do Święta Zesłania Ducha Św. trwa zbiórka ofiar na Fundusz Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. Lista ofiar znajduje się w kancelarii parafialnej. Za każdy datek serdecznie dziękujemy.

 

- Parafia ewangelicka w Wiśle Czarnem organizuje w dniach 2-3 czerwca 2017 r. sztafetę rowerową na dystansie 500 km, wokół Jeziora Czerniańskiego w Wiśle Czarnem. Sztafeta wpisuje się w obchody roku jubileuszowego 2017. Zawody odbywać się będą w kategoriach SPORT (kategoria wyczynowa) i OPEN (kategoria rekreacyjna). W kategorii OPEN nie chodzi w pierwszej kolejności o wyniki lecz o dobrą zabawę. Zapraszamy wszystkich. Zgłoszenia na sztafetę odbywają się drogą internetową przez specjalny formularz na stronie www.sztafetarowerowa500.pl w nieprzekraczalnym terminie do 28 maja.

 

Centrum Misji i Ewangelizacji zaprasza na 2. Zjazd absolwentów i byłych studentów Szkoły Biblijnej w Dzięgielowie4 czerwca 2017 roku w godz. 10.00-17.00. Spotkanie rozpocznie się nabożeństwem o godzinie 10.00 w kościele Dzięgielowie Na dalszą część programu zapraszamy do siedziby CME przy ul. Misyjnej 8.

 

Z karty żałobnej podajemy że w minionym tyg. pożegnaliśmy :

- śp. Helenę Gomola zd. Wisełka, która przeżyła 86 lat, zam. Ustroń-Dobka ul. Ślepa.

- śp. Annę Kotekcą zd. Cymbala, która przeżyła 73 lata, zam. Ustroń, ul. 9-go listopada

Facebook