FILIAŁY: POLANA I DOBKA

1. Niedziela po Wielkanocy

 

Hasło tygodnia:

 

Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

1 P 1,3

 

W najbliższą niedzielę (30.04.2017 r.) zapraszamy na nabożeństwa słowa:

- DOBKA  g. 8:30

- POLANA g. 10:00

 

Zapraszamy do udziału w następujących spotkaniach:

- poniedziałek

godz. 16:00

- Spotkanie modlitewne

- środa

 

godz. 16:30

godz. 18:30

- Godzina biblijna

- spotkanie z Biblią (Ustroń)

- czwartek

godz. 19:00

- próba chóru mieszanego

- piątek

 

 

godz. 13:45

godz. 16:00

godz. 17:00

- próba chórku dziecięcego

- nauki konfirmacyjne

- spotkanie młodzieży

 

- Liceum Ogólnokształcace Towarzystwa Ewangelickiego zaprasza na dzień otwarty, który odbędzie się we wtorek 25 kwietnia br.

 

- Jubileusz „Złotej Konfirmacji” pragniemy obchodzić w niedzielę 30. kwietnia br., w czasie nabożeństwa głównego w Ustroniu o godz. 10:30. Zapraszamy na tę uroczystość osoby konfirmowane w 1967 r. wraz ze współmałżonkami.

 

- Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle-Jaworniku  zaprasza wszystkich serdecznie na nabożeństwo z okazji pamiątki poświęcenia kaplicy. Uroczystość odbędzie się w niedzielę 30 kwietnia o godz. 10:00. Kazanie wygłosi Biskup Diecezji Cieszyńskiej ks. dr Adrian Korczago.

 

- Parafia Ewangelicka w Białej filiał w Szczyrku Salmopolu zaprasza na uroczyste nabożeństwo na rozpoczęcie sezonu motocyklowego, które odbędzie się w  niedzielę  30 kwietnia o godz. 11:00.

 

- W niedziele (4.06.) w Kościele Jezusowym w Cieszynie o godz. 9:00 odbędzie się uroczyste nabożeństwo z okazji jubileuszu złotej konfirmacji dla osób konfirmowanych w roku 1967, a także konfirmantów obchodzących w tym roku jubileusz 60-lecia i 70-lecia konfirmacji. Więcej informacji w kancelarii parafialnej w Cieszynie.

 

- W dniach 15-18 czerwca pragniemy przeżywać Ewangelickie Dni Kościoła, które odbywać się będą w Ustroniu, Wiśle, Cieszynie i Bielsku-Białej. W programie są nabożeństwa, pokazy, koncerty, zwiedzanie, spotkania tematyczne, targi możliwości i wiele innych. Dziękujemy wszystkim którzy zgodzili się przyjąć pod swój dach naszych współwyznawców i innych diecezji. Informujemy że w kancelarii parafialnej przyjmowane są zgłoszenia członków naszej parafii, którzy pragną uczestniczyć w tym jakże ważnym dla nas wszystkich jubileuszu. Szczegóły znajdują się na plakatach, na naszej stronie internetowej oraz na stronie www.dnikosciola.pl

 

- Do Święta Zesłania Ducha Św. trwa zbiórka ofiar na Fundusz Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa.  Jest wiele miejsc w naszym Kościele, do których niezwłocznie musimy przyjść z pomocą. Lista ofiar znajduje się w kancelarii parafialnej. Za każdy datek serdecznie dziękujemy.

 

- W dniach 9-17 lipca 2017 r. nasza parafia organizuje obóz dla młodzieży w Starym Borku niedaleko Kołobrzegu. Koszt obozu dla członków parafii w Ustroniu to - 850 zł. Zapisy do końca kwietnia przyjmowane są w kancelarii parafii w Ustroniu wraz z przedpłatą 100 zł. Pozostało jeszcze kilka miejsc.

 

Zapowiedzi:

- Henryk Sztwiertnia, syn Pawła i Ewy zd. Gomola, zam. w Ustroniu-Dobce, kawaler wyznania E-A, pragnie poślubić Justynę Poloczek, córkę Józefa i Marty zd. Mitręga, zam. w Ustroniu-Dobce, pannę wyznania E-A. Ślub odbędzie się w najbliższą sobotę 29. kwietnia o godz. 12:30 w kościele ap. Jakuba Starszego w Ustroniu.

 

- Wojciech Mariusz Lanc, syn Wiesława i Marii zd. Rybica, zam. w Ustroniu, wyznania E-A, pragnie poślubić Larysę Dagmarę Badurę, córkę Marka i Joanny zd. Nowak, zam. w Ustroniu, wyznania E-A. Ślub odbędzie się w najbliższą sobotę 29. kwietnia o godz. 14:00 w kościele ap. Jakuba Starszego w Ustroniu.

 

- Tomasz Sebastian Nogawczyk syn Czesława i Danuty zd. Gomola, zam. w Ustroniu kawaler,  wyznania E-A, pragnie poślubić Joannę Byrt córkę Tadeusza i Grażyny zd. Czyż,  zam. w Wiśle,  pannę,  wyznania E-A. Ślub odbędzie się w najbliższą sobotę 29. kwietnia w kościele ewangelickim w Wiśle Głębcach.

 

- Michał Jerzy Mojeścik, syn Romana i Iwony zd. Poloczek, zam. w Ustroniu, kawaler wyznania E-A, pragnie poślubić Annę Konior, córkę Ryszarda i Anny zd. Górna, zam. w Rybarzowicach, pannę wyznania R-K. Ślub odbędzie się w najbliższą sobotę 29. kwietnia w kościele R-K w Rybarzowicach.

 

Z karty żałobnej podajemy że w minionym tygodniu pożegnaliśmy:

- śp. Gustaw Sikora, przeżył 76 lat, zam. Ustroń os. Manhattan

- śp. Karol Drozd, przeżył 59 lat, zam. Ustroń os. Centrum

Facebook