FILIAŁ POLANA I DOBKA

 

31.08.2014 r. – 11. Niedziela po Trójcy Świętej

 

Hasło tygodnia:

 

Bóg pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje.

1 P 5,5

 

W najbliższą niedzielę 7. września odbędą się NABOŻEŃSTWA:

- DOBKA  g. 8:30

- POLANA g. 10:00

 

- Po nabożeństwie zapraszamy do salki parafialnej na kawę/herbatę oraz ciasto.

 

- Także bezpośrednio po dzisiejszym nabożeństwie oraz w kancelarii parafialnej można kupić książki do religii.

                 

- We wtorek o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie pracowników i wolontariuszy szkółek niedzielnych (Ustroń Centrum, Sala Górna).

 

- We wtorek o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie Stowarzyszenia Kobiet Ewangelickich w Ustroniu Centrum. Prelekcja mgr teol. Kariny Wowry: Maroko-zimny kraj ciepłego słońca.

 

- W czwartek o godz. 19:00 próba chóru mieszanego.

 

- Zapraszamy na ordynację na duchownych – magistrów teologii Karola Długosza i Oskara Wilda, która będzie miała miejsce w sobotę, 6. września br., w kościele Zbawiciela w Żorach, początek nabożeństwa o godz. 11:00.

 

- Parafia Ewangelicko – Augsburska w Bładnicach serdecznie zaprasza na Pamiątkę Założenia i Poświęcenia swojego Kościoła ap. Pawła, która odbędzie się w niedzielę 7 września. Podczas nabożeństwa, które rozpocznie się o godz. 10:00 kazanie wygłosi Zwierzchnik Naszego Kościoła – ks. bp Jerzy Samiec. Przed nabożeństwem o godz. 8.30 odbędzie się poranek pieśni z udziałem naszego chóru z Polany/Dobki oraz uczniów parafialnego ogniska muzycznego. Po nabożeństwie odbędzie się piknik parafialny.

 

- Parafie Ewangelicko-Augsburskie w Białej filiał w Szczyrku, Wiśle, Ustroniu oraz Jaworzu zapraszają na 4 koncerty chóru Gospel z północnych Niemiec pod dyr. ks. Rolanda Scheel, dedykowane prześladowanym chrześcijanom w Iraku i Syrii. Terminy koncertów:

- 14.09. (niedziela) godz. 11:00 Kosciół Ewangelicki w Szczyrku

- 14.09. (niedziela) godz. 17:00 Kościół Ewangelicki w Wiśle

- 16.09. (wtorek) godz. 18:00 Kościół Ewangelicki w Jaworzu

- 18.09. (czwartek) godz. 17:00 Kościół Ewangelicki w Ustroniu

 

Zapowiedzi:

- Arkadiusz Kowala syn Adama i Bogusławy zd. Gorosz, zam. Ustroń ul. Polańska, wyznania E-A, pragnie poślubić Katarzynę Holubek, córkę Mariana i Marioli zd. Bagińska, zam. Ustroń ul. Polańska, wyznania R-K. Ślub odbędzie się w sobotę 6. września o godz. 12:30 w kościele ap. Jakuba Starszego w Ustroniu.